کابل شبکه نگزنس Nexans
گروه فنی رایان شبکه  1403/04/17 

کابل شبکه نگزنس یکی از بهترین کابل های شبکه موجود در زیر ساخت سازی شبکه های کامپیوتری در دنیا می باشد. شبکه مناسب و نحوه عملکرد آن تماما بستگی به این دارد که چه کابلی برای راه اندازی آن استفاده میشود. در واقع در بین تمام تجهیزات نگزنس که برای راه اندازی یک شبکه استاندارد لازم است، مهمترین کالا کابل بکار رفته در آن می باشد. یکی از برند هایی که در جهان بسیارباکیفیت ومعروف و همچنین ازاولین هاست، کابل شبکه نگزنس می باشد. این شرکت با تولید بهترین و با کیفیت ترین کابل های شبکه جایگاه ویژه ای در بین تمام شرکت های فعال دراین صنعت دارد. کابل شبکه برند نگزنس در مدل های مختلف و با ویژگی های متفاوت تولید و به بازار ارائه می شود. در این مقاله می خواهیم چندین مدل را معرفی نماییم تا شما همکارعزیز کابل شبکه مورد نیاز خود را به راحتی انتخاب و تهیه نمایید.

انواع کابل شبکه برند نگزنس

افراد ماهر در زمینه نصب و راه اندازی شبکه می دانند که در بین تمام برند ها، کابل نگزنس بهترین است. اما فروش کابل شبکه برند نگزنس مدل های مختلف با ویژگی ها و شرایط متفاوت دارد که عبارتند از:
⦁ کابل لن نگزنس Cat6
⦁ کابل لن نگزنس Cat7
⦁ کابل لن نگزنس Cat5

انواع کابل شبکه برند نگزنس

معرفی کابل شبکه مدل نگزنس Cat6

نمونه ای از کابل های شبکه که شرکت نگزنس در ردیف تولیدات خود دارد، کابل شبکه مدل Cat6 می باشد. این سری از کابل های شبکه در قیاس با دیگر مدل ها، در انتقال داده ها بسیار پیشتاز می باشد. کابل شبکه مدل Cat6 خود در چندین مدل تولید می شود. از جمله این مدلها میتوان به کابل شبکه  مدل Cat6A، کابل شبکه  مدل Cat6 UTP، کابل نگزنس مدل Cat6 SFTP اشاره نمود.


کابل شبکه Cat6 UTP
از سری کابل های Cat6 که برای شبکه تولید می شود، کابل لن نگزنس  Cat6 UTP می باشد. کابل شبکه مدل Cat6 UTP نیزمانند همه مدل ها از ۴ زوج کابل  تابیده تشکیل شده . کابل UTP فویل یا شیلد ندارد. از ویژگی های این کابل ها می توان به توان مقاومت در دمای منفی ۲۰ درجه تا ۶۰ درجه سانتی گراد اشاره نمود. سرعت انتقال داده در این کابل  ۱ گیگابایت بر ثانیه است.متراژ جعیه های این مدل ۳۰۵ متر است و به رنگ نارنجی تولید می شود.کابل شبکه نگزنس Cat6 SFTP

این سری از کابل های شبکه در ردیف کابل های دارای شیلدو فویل می باشند. خاصیت از بین بردن نویز های ناشی از میدان الکتریکی و مغناطیسی از خصوصیات اصلی و بارزاین مدل کابل در انتقال داده میباشد.و به راحتی می تواند با قرار گرفتن در کنارکابل برق تا فواصل ۱۰۰ متر، سرعت انقال دیتا به مقدار ۱ گیگابایت در ثانیه را ساپورت کند. دیگر ویژگی این کابل ضریب امنیت بالای آن در مراکز حساس واستراتژیک است زیرا در صورت بروز آتش سوزی، دود سمی تولید شده از این کابل بسیار اندک میباشد( (LSZH) این کابل در قرقره های چوبی 500 متری و به رنگ نارنجی تولید می شود.


کابل شبکه نگزنس Cat6A

دیگر کابلی که در گروه کابل های نگزنس کابل شبکه مدل نگزنس Cat6A است. این کابل نیز از ۴ کابل زوج تابیده شده تشکیل یافته است. ظرفیت کابل شبکه مدل نگزنس Cat6A برای انتقال موثر و مفید اطلاعات ۱۰ گیگابایت درهر ثانیه است. این کابل دارای روکش LSZH است و وجود همین روکش، این کابل را در برابر آتش سوزی مقاوم نگه می دارد. برای امنیت بیشتر، این کابل ها دو بار فویل کشی شده اند، فویل اول به دور زوج کابل ها و فویل دوم به دور کل کابل قرار گزفته است . معمولا  قرقره این کابل به طول ۱۰۰۰ متر می باشد.


معرفی کابل شبکه سری Cat7

شرکت نگزنس در این سری نیز مدل های مختلف طراحی نموده که هر یک مشخصات متفاوتی از یکدیگر دارند که بر حسب نیاز فرق دارند. از جمله: کابل شبکه نگزنس مدل Cat7 و کابل شبکه  Cat7A که در ادامه مشخصات هر کدام را بیان خواهیم کرد.

مشخصات کابل شبکه نگزنس Cat7

شرکت نگزنس بغیر از کابل های مدل Cat6، نمونه های دیگری طراحی نموده است که با نام Cat7 ارائه می شود. این کابل نیز همچون کابل شبکه مدل Cat6A می تواند با سرعت ۱۰ گیگابایت اطلاعات را انتقال دهد. کابل شبکه  Cat7 از روکشی بسیار ضخیم ساخته شده است که همین ویژگی سبب محافظت شبکه در مقابل سیگنال های مخرب می باشد. این کابل نیز همانند دیگر محصولات از ۴ جفت کابل ساخته شده است. و ذارای شیلد و فویل بسیار قوی است. 

ویژگی های کابل لن کت7 نگزنس

ویژگی که این کابل شبکه  Cat7 دارد و سریهای قبل فاقد آن میباشند انعطاف پذیری کم کابل است که به دلیل ضخیم بودن روکش است. کابل شبکه مدل CAT7 در شبکه های با سرعت بالا به خوبی عمل می کند. زیرا هم جفت کابل های تابیده به خوبی روکش کشی هستند و هم چهار جفت کابل ها با یکدیگر روکش کشیده شده اند. اما این سری از این محصول در قیاس با دیگر سری ها برتری هایی دارند که عبارتند از:
⦁ بهترین انتخاب برای استفاده در مراکز و سازمانهای بزرگ  اعم از کارخانه ها ، مراکز خرید ، فرودگاهها و بیمارستانها می باشد.
⦁ قدرت انتقال داده در این سری بسیار زیاد می باشد.
⦁ تداخلات و نویز ها را به میزان بسیار زیادی از بین می برد.
 

نظرات کاربران
ارسال نظر